admin - "27 Aralık 2014" - "Bunları Biliyor muydunuz?"

Windows 7, 8 ve 8.1 Dns Değiştirme Resimli + Videolu Anlatım


Windows 7, 8 ve 8.1 Dns Değiştirme Resimli + Videolu Anlatım

Windows 7, 8 ve 8.1 Dns Değiştirme Resimli + Videolu Anlatım

Arkadaşlar merhaba, Bugün sizlere Windows 7, 8 ve Windows 8.1 dns değiştirme yönteminden bahsedeceğim. Biliyorsunuz ki gün geçtikce Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından bir çok siteler yasaklanıyor ve siteye erişim engelleniyor. Erişimi engellenen sitelere tekrar erişebilmek için aşağıdaki yöntemi uygulamanız yeterli olacaktır.

Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 Dns Değiştirme, Yasaklı Sitelere Erişim Nasıl Yapılır?

1.) Aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi ilk olarak “Ağ seçenekleri” butonuna tıklayarak “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” kısmına tıklıyoruz.

Dns Değiştirme Görüntü 1

2.) Açılan pencerede “Bağlantılar” kısmından bağlanmış olduğunuz kablosuz veya kablolu bağlantıya tıklıyorsunuz. Açılan pencereden “Özellikler” butonuna tıklıyoruz.

Dns Değiştirme Görüntü 2

3.) Ağ Bağlantı Özelliklerinden “İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” Seçeneğine çift tıklayarak ” Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan” seçeneğini işaretliyoruz. “Tercih edilen DNS Sunucu” kısmına 8.8.8.8 yazıyoruz. “Diğer DNS Sunucu” alanına 8.8.4.4 yazarak “Tamam” butonuna tıklıyoruz ve işlem bitiyor.

DNS Değiştirme Görüntü 3Evet arkadaşlar DNS Değiştirme işlemi bu kadardır bu yöntem ile windows 7, 8 ve 8.1 dns değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Bu kadar basit bir işlem için program aramanıza gerek yoktur. Yapamayan arkadaşlar için aşağıya Dns Değiştirme Videolu Anlatım görüntüsü ekledim.

Windows Dns Değiştirme Videolu Anlatım

Herhangi bir sorunda çekinmeden soru sorabilirsiniz.