admin - "14 Ağustos 2023" - "3D Modelleme, Fotoğraf & Dizayn"

Shapr3D Full İndir


Shapr3D, her türlü 3B tasarımı oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan bir 3B düzenleme programıdır. Bu CAD tasarım uygulaması, geometrik şekiller gibi küçük ve basit nesnelerden karmaşık endüstriyel tasarımlara veya yüzlerce farklı parçaya sahip 3B modellere kadar her şeyi oluşturmanıza olanak tanır.

Diğer benzer programlarla karşılaştırıldığında Shapr3D’nin en dikkate değer avantajlarından biri, 2B çizimlerden 3B tasarımlar oluşturmanıza olanak sağlamasıdır. Çizim yapmak için fare ve klavye, özel bir tablet veya dokunmatik ekranlı bir cihaz kullanabilirsiniz. 2D tasarım oluşturduktan sonra tek yapmanız gereken yukarı doğru çekerek farklı renkler uygulayarak hacim kazandırmak ve istediğiniz kadar uzatmak. Bu işlem sırasında ayrıca eğriler oluşturabilir, açıları ayarlayabilir, kenarları ölçebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Shapr3D’nin diğer bir avantajı da, özellikle benzer uygulamaları zaten kullanmış olan kullanıcılar için oldukça sezgisel olan arayüzüdür. Dahası, 10 temel görev aracılığıyla programın en önemli özelliklerinden bazılarına hızla alışmanıza yardımcı olan eksiksiz bir öğretici de vardır. 15 dakikanın biraz altında sürecek olan öğreticiyi bitirdiğinizde, herhangi bir 3B model oluşturmakta zorlanmayacaksınız.

Shapr3D, SLDPRT, STL, STEP, IGES, X_T, 2D DWG, 2D DXF, JPG ve PNG formatlarındaki tasarımları içe aktarmanıza olanak tanır ve dışa aktarırken desteklenen formatlar şunlardır: X_T, STEP, STL, OBJ, 2D DXF, 2D DWG, IGES, 3MF ve SVG. Bu sayede hızla tasarımlar oluşturabilir ve ardından AutoCAD, Solidworks, NX, Catia, Solid Edge, Fusion360, Rhino3D, Onshape ve Sketchup gibi daha karmaşık programlarla çalışmaya devam edebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen tüm nedenlerden dolayı, 3B tasarımlar oluşturmak için bir program arıyorsanız Shapr3D uygulamasını indirmeyi düşünmeyin. Yalnızca profesyonel kalitede sonuçlar sunmakla kalmaz, aynı zamanda bunları elde etmeniz çok az zaman alır.