admin - "23 Ağustos 2023" - "Genel, Yardımcı uygulamalar"

YUMI Full İndir


YUMI, bilgisayarda çalıştırılabilen herhangi bir işletim sisteminin önyüklenebilir USB sürücüsünü oluşturmanıza olanak sağlayan bir araçtır. Kısaltma, “USB Çoklu Önyükleme Yükleyiciniz” anlamına gelir ve adından da anlaşılacağı gibi, aynı pendrive’da aynı anda birkaç ISO’yu kurulu tutmanıza olanak tanır. Bilgisayarı başlatırken, önyükleme yapmak için kurduğunuz sistemlerden birini seçebilirsiniz.

Örneğin, bir Windows 10 ve Windows 11 kurulumunun yanında bir Linux dağıtımını kurabilirsiniz. MemTest86 gibi teşhis araçlarını veya temel olarak bir bilgisayara kurulabilen veya Canlı USB modunda çalıştırılabilen herhangi bir işletim sistemini başlatmak için de kullanılabilir.

YUMI uygulamasını açtığınızda, program size çoklu önyükleme aracını nereye yüklemek istediğinizi seçme şansı verir. Harici bir depolama birimi kullanılması önerilir. Ardından, kurmak istediğiniz işletim sistemi görüntüsünü her zaman ISO formatında seçebilirsiniz.

Bilgisayarı başlatırken, kurduğunuz Linux dağıtımları gibi görünen farklı seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Oradan, yedeklemeleri de yürütebilirsiniz.

Bu nedenle, birkaç işletim sistemini aynı depolama biriminden aynı anda yüklemek veya çalıştırmak istiyorsanız YUMI uygulamasını bugün indirin.