admin - "2 Ekim 2023" - "Oyunlar, Yardımcı uygulamalar"

Xbox Game Bar Full İndir


Xbox Game Bar, kullanıcıların farklı ekran yakalama ve paylaşma widget’larına ve diğer oyun eklentilerine anında erişimi özelleştirmeleri için Windows 10’a entegre edilmiş bir araçtır.

Xbox Game Bar işlevselliğini etkinleştirmek için kullanıcının klavyedeki Windows düğmesi + G’ye basması yeterlidir; program çalışmaya başlayacaktır. Bilgisayara bağlı bir Xbox 360 veya Xbox One denetleyicisi varsa, aracı etkinleştirmek için Xbox düğmesine basmanız yeterlidir. Kullanıcının Xbox Game Bar içinde bulabileceği işlevler arasında şunlar yer alır: Ekran görüntüleri veya kayıtlar alma, Xbox sosyal grubunda arkadaşlar bulma, bir video oyunu başlatıldığında sistem yapılandırmasını ve işleyişini görüntüleme ve ayrıca çeşitli yapılandırmalar işletim sistemine entegre widget’lar.

Xbox Game Bar kullanımı, ağırlıklı olarak video oyunları hayranı olan bir kullanıcı profiline ve bunların Twitch gibi farklı akış platformları aracılığıyla yeniden iletimine odaklanmıştır. Bu araç, kullanıcıların video oyununun keyfini çıkarırken deneyimini iyileştiren bu işlevleri kullanabilmeleri için yalnızca düğmeye basmaları gerektiğinden, oynadıkları video oyununu kapatmak zorunda kalmadan kullanıcıların oyun deneyiminin performansını büyük ölçüde hızlandırır.

Bu araç ücretsizdir ve Uptodown’dan indirilebilir.