WinRAR Full İndir


Winrar bize istediğimiz dosyayı çok kolay ve hızlı bir şekilde sıkıştırma ve açma imkanı sunan ücretsiz bir uygulamadır. Programda mükemmel bir sağ tuş menüsü bulunmaktadır yani dosya veya dosyalara sağa tıklayarak arşive ekle seçeneğini seçecek ve RAR ve ZIP dosyalarını sorunsuzca oluşturabileceksiniz.

Sıkıştırılmış dosyanın formatı ne olursa olsun CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO, RAR, Zip ya da 7Z dahil 40’tan fazla format açabilirsiniz. Simgenin üzerine çift tıkladıktan sonra ekranda dosyanın içeriği görünecek daha sonra açmak istediğiniz dosyayı seçecek veya açmadan dosyayı çalıştıracaksınız. Ayriyeten Winrar ortalamanın üzerinde bir sıkıştırma oranı sunar. Bunun anlamı bununla sıkıştırdığınız dosyalar diğer programlarınkine göre daha küçüktür. Son olarak dosyaları Rinjdael (AES-128) şifreleme sistemi, dijital imza kullanarak koruyabilirsiniz.

Winrar muhtemelen piyasadaki en iyi sıkıştırma aracıdır. Seçeneklerin fazlalığı, çok yönlülüğü ve kullanım kolaylılığı yüzünden her kullanıcı için gereklidir.