admin - "17 Ekim 2023" - "Emülatör, Oyunlar"

Windows Subsystem for Android (WSA) Full İndir


Windows Subsystem for Android (WSA), Windows 11’de yerel olarak Android uygulamalarını yüklemek ve kullanmak için geliştirilmiş resmi Microsoft uygulamasıdır. Kurduktan sonra, herhangi bir mağaza yüklenmeden bir Android emülatörünün dahili belleğinde dolaşabileceksiniz.

Bu nedenle, uygulamayı yükleyebilmek için bir mağazanızın olması gerekir. Resmi olarak Amazon App Store’u Microsoft Store’dan yükleyebilirsiniz, ancak birçok uygulama orada mevcut değildir. Çözüm, Uptodown’da olduğu gibi diğer mağazaların yanı sıra Amazon’un uygulama mağazasını yüklemeye zorlanmadan diğer APK’ları yüklemektir. Sonuç olarak, daha geniş bir uygulama yelpazesine sahip olacaksınız.

Uptodown App Store’u Windows 11’e kurmak için, ADB komutlarını yürütmek üzere Android SDK Platform-Tools’u indirmeniz gerekir. İndirdikten sonra, içeriğini Windows’ta bir C:adb yoluna taşıyın ve daha sonra Uptodown App Store APK’sını oraya da kaydedin.

Windows Subsystem for Android (WSA)’nin ayarlarından, geliştirici modunu da etkinleştirin; bu, ADB aracılığıyla, Android kurulumuyla ilişkili olan 127.0.0.1:58526 yerel adresine komutları yürütmenize olanak tanır.

Her şey aynı klasörde olduğunda, aşağıdaki içeriğe sahip bir .bat dosyası oluşturun:

[i]echo

cd c:/adb

adb connect 127.0.0.1:58526

adb push uptodown-app-store-4-65.apk /storage/emulated/0/

pause[/i]

“Push” ifadesinin ardından gelen metin, Uptodown mağazasından indirilen APK’nın adı olmalıdır. Yeni oluşturduğunuz dosyayı çalıştırdıktan sonra, “uptodown-app-store-4-65.apk: 1 file pushed, 0 skipped. 11.8 MB/sn (9966769 byte in 0.804s)” gibi bir mesaj almalısınız.

Doğru yapılırsa, Android alt sisteminin temeli Uptodown App Store APK’sını içerecektir. Daha sonra, onu çalıştırabilir ve mağazada bulunan tüm Android uygulamalarını, ister sosyal ağlar ister oyunlar olsun, yükleyebilirsiniz. Uptodown App Store artık Windows’ta yerel bir uygulama olarak görünecek. APK’ları diğer kaynaklardan indirebilmek için APK Installer veya Chrome’u da yükleyebilirsiniz.

Bu nedenle, Android’i Windows’ta yerel olarak kullanmak ve Uptodown kataloğunun tamamının keyfini çıkarmak istiyorsanız, Windows Subsystem for Android (WSA)’i indirin!