admin - "30 Ekim 2023" - "İletişim, İnternet, Webcam"

Windows Camera Full İndir


Windows Camera, resmi Windows kamera uygulamasıdır. Bununla birlikte, bilgisayarınıza bağladığınız herhangi bir kamerayı ve varsa dizüstü bilgisayarınızın web kamerasını ekranda görüntüleyebilirsiniz.

Windows Camera, kameranızın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca sesli video kaydı yapabileceğiniz gibi fotoğraf da çekebilirsiniz. Bu, mesela akıllı telefonunuzu kullanmadan başka birine göndermek istediğiniz bir dersi veya videoyu kaydetmek istediğinizde oldukça kullanışlıdır. Her iki durumda da, karanlık ve aydınlık alanları eşitlemek için HDR modunu kullanabilirsiniz.

Kayıtlar istediğiniz kadar duraklatılabilir ve devam ettirilebilir. Uygulama, tüm parçaları tek bir parçada birleştirir, böylece ek bir program kullanmanıza gerek kalmaz.

Fotoğraf çekmek istiyorsanız ise ekrana tıklamanız veya zamanlayıcıyı kullanmanız yeterli. Bu sayede PC’nizden fotoğraf çekmeden önce 2, 3, 5 veya 10 saniye (neyi seçtiğinize bağlı olarak) bekleyebilirsiniz. İçeriği kaybetmediğinizden emin olmak için doğrudan uygulamadan OneDrive ile de eşitleyebilirsiniz.

Kameranız destekliyorsa Windows Camera’ı sadece fotoğraf çekerek belgeleri dijital hale getirmek için de kullanabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarı dengesiz bir yerde kullanıyorsanız, elektronik sabitlemenin de keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu nedenle, Windows’ta bir kamera kullanmak istiyorsanız Windows Camera uygulamasını indirmekten çekinmeyin.