admin - "6 Kasım 2023" - "İşletim Sistemi, Sistem, Yardımcı uygulamalar"

Windows 11 Full İndir


Windows 11, Microsoft’un işletim sisteminin en son sürümüdür. Başlangıçta Windows 10’a göre estetik ve fonksiyonel bir iyileştirme olarak planlansa da, Microsoft bunu Ekim 2021′ de yeni bir sürüm olarak piyasaya sürmeye karar verdi.

Windows 11, Windows 10’dan bazı özellikleri kaldırırken diğerlerini ekler ve geliştirir. Görev çubuğu, simgeler ortalanmış olarak daha minimalist bir tasarım alır. Başlat menüsü, en çok kullanılan uygulamaları ve kurduğunuz yeni uygulamaları gösterecek şekilde basitleştirilmiştir. Arama yapmak daha hızlıdır ve haberleri, hava durumunu veya borsayı görüntülemek için yeni bir widget bölümünüz yer alır.

İşlevsellik açısından, Windows 11Android uygulamalarını doğal olarak çalıştırma yeteneği gibi ilginç yeni özellikler sunar. Snap Layout sayesinde işletim sistemi pencereleri daha hızlı sıfırlanabilir.

İşletim sistemi aynı zamanda daha modern bir tasarıma, daha fazla Akıcı Tasarıma ve doğal olarak daha iyi bir karanlık veya aydınlık tema arasında seçim yapma özelliğine sahiptir. Windows ve uygulamalar, gradyan ve basit arka planların yanı sıra yuvarlatılmış köşelere de sahip. Notepad, Clock veya Windows Media Player gibi birçok sistem uygulaması tamamen yeniden tasarlanmıştır.

Güvenlik açısından, Sandbox’ın girişine benzer. Bununla, ana kurulumunuza kötü amaçlı yazılım girmesini önlemek için programları izole bir ortamda çalıştırabilirsiniz. Buna ek olarak, Windows’un yeni bir sürümü ile başka türlü olamayacağı için, daha az rahatsız edici olan yeni, daha modern ve basit sesleri beğeneceksiniz.

Bu nedenle, Windows 11’in en son sürümünü edinmek istiyorsanız, bu işletim sisteminin ISO’sunu indirebilirsiniz.