admin - "14 Ağustos 2023" - "İletişim, İnternet, Sohbet/IRC"

WhatsApp Desktop Full İndir


WhatsApp Desktop, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma istemcilerinden biri olan WhatsApp’ın masaüstü sürümüdür. Bu client sayesinde her bildirim geldiğinde telefonunuza bakmadan bilgisayarınızda kolayca mesaj okuyup yazabilirsiniz.

WhatsApp Desktop uygulamasını kullanmaya başlayabilmek için yapmanız gereken ilk şey, yalnızca birkaç saniye sürecek hızlı ve basit bir işlem olan WhatsApp hesabınızla oturum açmaktır. Bilgisayar ekranındaki QR kodunu taramak için akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını kullanmanız yeterlidir. Bu ilk adımı tamamladıktan sonra, görüşmelerinizin ve gruplarınızın senkronize olması için birkaç dakika beklemeniz gerekecek ve ardından gitmeye hazır olacaksınız.

WhatsApp Desktop uygulamasının en önemli yönlerinden biri, mobil sürümle aynı özellikleri sunması, ancak yalnızca PC’de sunmasıdır. Bu, herhangi bir özel görüşmeye devam edebileceğiniz, fotoğraf gönderip alabileceğiniz, ses paylaşabileceğiniz, GIF ve emoji kullanabileceğiniz vb. anlamına gelir. Kısacası, Windows, Android veya iOS istemcileri arasında kullanıcı deneyiminde gözle görülür bir fark yoktur.

Tarayıcı sürümleri (WhatsApp Web olarak adlandırılır) ile Windows için bu istemci arasında da pek bir fark yoktur. Temel fark, bu sürümün bir tarayıcının açılmasına gerek kalmadan bağımsız olarak çalışmasıdır. Bu, pek çok sekme açıldığında yavaşlama eğilimi gösteren, az RAM kapasitesine sahip bilgisayarlarda oldukça yararlı olabilir.

WhatsApp Desktop, sık sık WhatsApp kullananlar için çok yararlı bir uygulamadır, çünkü arkadaşlarıyla ellerinde telefon yerine bilgisayarlarının başında rahatça oturup sohbet etmeye devam etmelerine olanak tanır. Yukarıda belirtildiği gibi, uygulama tüm olağan WhatsApp özelliklerini sunar.