admin - "27 Eylül 2023" - "İnternet, Tarıyor, Web tarayıcıları"

Waterfox Full İndir


Waterfox, güvenlik ve hıza odaklanan bir web tarayıcısıdır. Bu açık kaynaklı tarayıcı Mozilla Firefox tabanlı olmasına rağmen, daha hafif ve daha çevik bir versiyondur. Hafif bir teması (Floe) ve karanlık bir teması (Abyss) vardır. Geliştirilmesi Mart 2011’de başladı ve yalnızca 64 bit işletim sistemlerinde çalışacak şekilde tasarlanan ilk web tarayıcılarından biriydi; böylece gereksiz 32 bit kodu ortadan kaldırdı ve daha hafif bir sürüm sağladı.

Çoğu web tarayıcısı Blink veya WebKit gibi motorları kullansa da WaterfoxGecko ile çalışır. Firefox tabanlı olan Waterfox, doğal olarak tüm Firefox uzantılarıyla uyumludur.

2021’de tarayıcı iki sürüme ayrıldı: Klasik ve Güncel. Klasik versiyonun, tanıdık kararlı teknolojiye bağlı kalması amaçlandı. Ancak, hızlı web geliştirme nedeniyle çoğu hizmetle uyumluluğu korumak çok zorlaştı. Bu nedenle, Uptodown’dan indirilebilen sürüm, daha modern olan ve hız, gizlilik veya kullanılabilirlikten ödün vermeden web üzerindeki tüm değişiklikleri destekleyen Güncel sürümdür.

Tüm Firefox uzantılarıyla uyumlu, hafif, hızlı ve güvenli bir web tarayıcısı arıyorsanız, Waterfox uygulamasını indirmek mükemmel bir seçimdir.