admin - "30 Ekim 2023" - "Codecler, Video"

VP9 Video Extensions Full İndir


VP9 Video Extensions, Windows için VP9’da kodlanmış içeriği oynatmanıza izin veren resmi codec bileşenidir. Bu codec’i yükleyerek, tüm yerel Windows oynatıcıları, videoların kodunu yazılım yerine donanımla çözmek için kullanabilir. Buna, Filmler ve TV uygulamasının yanı sıra Fotoğraflar uygulaması da dahildir.

VP9, yayınlanan videoyu sıkıştırmak için İnternette en yaygın kullanılan codec bileşenlerinden biridir. YouTube onu kullanmaya başladığında popülaritesi hızla arttı ve artık birçok video, mükemmel sıkıştırması ve sonuçta ortaya çıkan dosya boyutları için bu codec bileşenini kullanıyor. VP9 Video Extensions ile önceki sürüm olan hem VP9 hem de VP8 dosyalarının kodunu çözebilirsiniz.

Bilgisayarınız donanımla VP9 Video Extensions kodunu çözemezse, bu codec bileşeni onu yazılımla mümkün olan en sorunsuz şekilde oynatmanıza olanak tanır. Ancak, içeriğin kodu yazılımla çözüldüğünde oynatma, daha az güçlü cihazlarda o kadar düzgün olmayabilir.

Bu nedenle, Windows’ta VP9 kodlu dosyaları oynatmak istiyorsanız VP9 Video Extensions uygulamasını indirmekten çekinmeyin. AV1 ve HEVC kodeklerini Windows’a da yüklerseniz, Microsoft ile birlikte gelen oynatıcılarda herhangi bir multimedya dosyasını görüntüleyebilirsiniz.