admin - "9 Ağustos 2023" - "Web tarayıcıları"

Vivaldi Tarayıcı Özellikleri


Vivaldi tarayıcı özellikle son dönemlerde hızlı performans gösteren yapısı ile birlikte dikkat çekiyor. Etkileyici bir tarayıcı kullanmak isteyenler için geliştirilen Vivaldi tarayıcı özellikleri beklentileri doğru karşılıyor.

Vivaldi Tarayıcı Özellikleri

Vivaldi özellikleri itibariyle Opera tarayıcıya çok benzerlik gösteriyor. Çünkü Opera’dan ayrılan geliştirici ekip tarafından geliştirilen Vivaldi, bu bakımdan Opera’da yapabildiğiniz neredeyse her şeyi yapabilmenizi mümkün kılıyor.

Chromium’u temel aldığı için Chrome için geliştirilmiş olan tüm eklentiler ile uyumluluk taşıyor. Bunun yanında  tarayıcı ayarları da yine Chrome ile aynı şekilde.

Vivaldi’nin en büyük artısı bellek kullanımında öne çıkıyor. Geliştirici ekibe göre mevcut tarayıcılar arasında en az bellek kullanan tarayıcı iddiası taşıyor. Bu da özellikle düşük sisteme sahip bilgisayarlar açısından da tarayıcıyı öne çıkarıyor.

Bunlarla birlikte güvenlik açısından da geliştirilmiş olan Vivaldi tarayıcı Windows ve Mac uyumlu yapısıyla da sorunsuz çalışma gösteriyor.