admin - "31 Ağustos 2023" - "İnternet, Tarıyor, Web tarayıcıları"

Vivaldi Full İndir


Sayıca oldukça fazla olan tarayıcılar dikkate alındığında, sizin özel ihtiyaçlarınızı karşılayacak olanı bulmak zor olabilir, özellikle hepsi aynı şekilde benzer verimlilik, güvenlik ve dayanıklılık özelliklerini sunduğu göz önünde bulundurulduğunda. Bununla birlikte, Vivaldi, sadece çalışma düzeninizi sağlama üzerine odaklanır.

Vivaldi, sadece herhangi bir tarayıcıda bulunabilecek temel araçları sunmaz, ayrıca bilgisayarda çalışırken verimliliğinizi arttırmanıza yardım edecek bazı ekstra seçenekler sunar. Program her bir websitesinde en yoğun renge göre kendi sekme noktaları adapte eder, böylece birinden diğerine geçiş daha da kolaylaşır, özellikle yüzlerce sayfayı aynı anda açmışsanız. Ayrıca, her bir sekme noktasına otomatik olarak kaydedilebilecek ve tarayıcı ile çalışırken ekstra bilgi olarak görünecek not eklemenize de izin verir.

Eğer çoklu sekmeler açarsanız ve renkler size çok da yardımcı olmazsa; Vivaldi, dilediğiniz kadar pencere açabileceğiniz tek bir sekme açmanıza olanak sağlar. Öyle ki, aynı temayı içeren yüzlerce sayfa varsa ve tarayıcınızda hepsi dağınık haldeyse, gelecekte karışıklık yaşamamak için bunların hepsini tek bir sekmede grup haline getirebilirsiniz. Diğer bir özelliği ise, websitelerinde yer alan görüntüleri gizleyerek ilgilenmediğiniz herşeyi tek bir tıkla kapatabilir ve sadece yazılı metne odaklanabilirsiniz.

Tarama hızına bakıldığında, en popüler olan tarayıcılarla benzer olduğu görülür, bu da demektir ki bu tarayıcıyı seçtiğinizde herhangi bir yükleme problemi yaşamazsınız. Ayrıca, sayfa işareti ekleyip yönetebilirsiniz, dili değiştirebilirsiniz, varsayılan tarayıcı olarak ayarlayabilirsiniz ve bir başlangıç sayfası belirleyebilirsiniz.