admin - "20 Eylül 2023" - "Geliştirme, Genel"

Visual Studio Community Full İndir


Visual Studio, tüm uygulamalarınızı ve web projelerinizi uygulamanızı, test etmenizi ve derlemenizi sağlayan genel amaçlı bir IDE olan Microsoft’un resmi entegre geliştirme ortamıdır. Masaüstü programları, web uygulamaları, bulut tabanlı hizmetler veya akıllı telefon uygulamaları için çok sayıda programlama dilini ve çıktı platformunu destekler.

Bununla birlikte, C ++, Python, HTML5 ve JavaScript’te veya hatta C Sharp, Visual Basic ve F # gibi Microsoft için standartlaştırılmış dillerde çalışabilirsiniz. Ayrıca ASP.NET çerçevesi ve Node.js için çeşitli geliştirme destek araçlarına sahiptir. Ortamın kendisine gelince, her türlü kod algılama aracını, otomatik girintiyi ve otomatik tamamlamayı ve hata ayıklama seçeneklerini içerir.

Çoklu platform olduğundan, iOS, Windows Phone veya Android sistemlerinde akıllı telefonlar veya tabletler için hem web projeleri hem de uygulamalar oluşturmak için kullanabilirsiniz. Aslında, Visual Studio’nun en son sürümlerinde projelerinizi sanal cihazlarda test edebilmeniz için Google işletim sistemi için bir emülatör bile vardır. Açıkçası, ihtiyacınız olan SDK’yı entegre etmek için kurulum sihirbazı ile ayarlanabilen fiziksel cihazları da bağlayarak test edebilirsiniz.

Visual Studio Community, ticari profesyonel sürümle aynı özelliklere sahiptir ve ücretsiz veya kâr amaçlı olsun, her türlü projeyi oluşturmanıza olanak tanır. Tek yakalama, kullanımının beş kişiye kadar olan ekipler için iş dışı ortamlarla sınırlı olmasıdır. Aksi takdirde, lisansınız tamamen ücretsizdir ve aracı daha da kullanışlı hale getiren 1.500’den fazla uzantı yüklemenize olanak tanır.