admin - "16 Eylül 2023" - "Oyunlar, RPG"

Veloren Full İndir


Veloren, kendi geliştiricilerinin sözleriyle Cube World, Minecraft, Dwarf Fortress ve Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi oyunlardan ilham alan açık kaynaklı bir voksel RPG’dir. Oyun esas olarak çevrimiçi oyuna odaklanmıştır ve geniş bir oyuncu topluluğunu içerir, ancak dünyayı kendi hızınızda ve kimseyle etkileşime girmek zorunda kalmadan kendi başınıza keşfetmek için çevrimdışı da oynayabilirsiniz.

Ne olursa olsun, Veloren oynamaya başladığınızda yapmanız gereken ilk şey bir karakter yaratmaktır. Altı farklı ırk arasından seçim yapabilirsiniz: insanlar, orklar, cüceler, elfler, ölümsüzler ve danaris. Hiçbirinin herhangi bir sınırlaması veya özel yeteneği bulunmadığından, bu seçimin tamamen kozmetik olduğunu not etmek önemlidir. Karakter oluşturma sırasında farklı saç ve göz tiplerinin yanı sıra hangi silahla başlamak istediğinizi de seçebiliyorsunuz.

Avatarınız hazır olduğunda ve ona bir isim verdiğinizde, Veloren sanal dünyasına girebilirsiniz. Her zaman orijinal yeniden doğuş noktanızın yeri olan aynı köyde oyuna başlayacaksınız, aksi takdirde karakteriniz her öldüğünde geri döndüğünüz yer olarak bilinir. Bununla birlikte, yeni bir tohum kullanarak kendi dünyanızı da oluşturabilirsiniz; bu, yapılması kolay ancak çok zaman alıcı olabilir (özellikle PC’nizin gücüne bağlı olarak).

Bu türdeki oyunlarda her zaman olduğu gibi, Veloren’da dünya çapında hareket etme özgürlüğüne sahip olacaksınız: dağlara tırmanabilir, nehirlere dalabilir, ormanları keşfedebilir, köyler arasında seyahat edebilir ve benzeri işlemleri yapabilirsiniz. Maceralarınız sırasında her türden yaratıkla karşılaşacaksınız. Köylerde, çoğunlukla arkadaş canlısı olan ve sizinle ticaret yapmak isteyecek köylülerle konuşabilirsiniz; köylerin dışında ise her türden canavar ve sizi öldürmeye can atan düşmanlarla karşılaşacaksınız. Neyse ki oyun, biraz beceri gerektiren ama aynı zamanda son derece eğlenceli olan çok derin bir dövüş sistemine sahip.

Kendine saygısı olan herhangi bir açık dünya oyununun gerektirdiği bir başka unsur da zanaatkarlıktır. Doğru malzemelere sahip olduğunuz ve uygun bir iş istasyonunun yakınında olduğunuz sürece her türlü faydalı nesneyi yaratabilirsiniz. Örneğin, envanterinizde biraz metal varsa, bir örs üzerinde silah ve zırh dövebilirsiniz. Öte yandan, bir tencerenin yanındaysanız ve etiniz varsa onu pişirebilirsiniz, bu da iyileştirici etkilerini çok daha etkili kılar.

Veloren, aynı türe ait ticari oyunların büyük çoğunluğu söz konusu olduğunda yerini koruyan olağanüstü bir açık dünya rol yapma oyunudur. Pek çok farklı disiplinden sanatçının da içinde bulunduğu 150’den fazla kişinin pay aldığı, yaklaşık 20 aktif geliştiricinin yer aldığı güzel bir proje.