admin - "16 Eylül 2023" - "Oyunlar, Strateji"

UnCiv Full İndir


UnCiv, muhteşem Civilization serisine (veya daha spesifik olarak destanın beşinci bölümüne) dayanan açık kaynaklı bir sıra tabanlı strateji oyunudur. Oyun, ekran görüntülerinin gösterdiği gibi, ikinci veya üçüncü bölüme yakın grafiklere sahiptir, ancak oynamaya başlar başlamaz, beşinci oyundaki (bu oyun için hala çok popüler olan) neredeyse tüm kontrolleri ve kavramları tanırsınız.

UnCiv’deki göreviniz, şehirler kurarak, kaynaklarınızı yöneterek, tehditleri ortadan kaldırarak ve diplomasi kullanarak tarihteki en iyi medeniyeti yaratmaktır. Yeni bir oyuna başladığınızda, en yakın tehditleri ve en iyi fırsatları tanımak için çevrenizi keşfederek başlamak iyi bir fikirdir. Bundan sonra bölgenizi genişletmeye çalışın ve zamanla müreffeh bir imparatorluk yaratın.

Söylemeye gerek yok, UnCiv nispeten karmaşık bir oyundur ve Civilization destanının herhangi bir gazisine aşina olsa da, hiçbir bölümünü hiç oynamamış olanlar için biraz karmaşık olabilir. Oyuncular, diğer medeniyetlerle diplomasi, teknoloji ağacı, şehirlerin gelişimi, yeni politikaların benimsenmesi ve çok daha fazlası kadar çeşitli kavramları ve kontrolleri yönetmek zorundadır. Neyse ki, oyunda tüm bu süreçlerde size rehberlik edecek bir öğretici vardır.

UnCiv, klasik bir video oyununun harika bir açık kaynak sürümüdür. Bu, türün hayranlarını memnun edecek tamamen ücretsiz ve reklamsız bir oyundur. Özetle, bu sadece 80 MB alan kaplayan ve neredeyse tüm modern bilgisayarlarda oynanabilen kesinlikle olağanüstü bir oyundur. Sıra tabanlı strateji ve 4X hayranları için gerçek bir zevk.