admin - "29 Kasım 2023" - "3D Modelleme, Fotoğraf & Dizayn"

Ultimaker Cura Full İndir


Ultimaker Cura, dünyada en yaygın kullanılan 3D yazıcı yazılımıdır. Bununla birlikte, bilgisayarda CAD veya STL’de yapılmış herhangi bir 3D tasarımı, 3D yazıcıda yazdırılabilecek bir dosyaya dönüştürebilirsiniz. Creality, Ultimaker, Anet ve daha birçok markanın yüzlerce 3D yazıcısıyla uyumludur.

Fusion 360 veya Blender gibi programlarla tasarladığınız 3D figürler eksiksizdir. Bununla birlikte, bu rakamları bir 3D yazıcının yazdırabileceği bir şeye çevirmeniz gerekir, Ultimaker Cura gibi programlar burada devreye girer. Bu program ile 3 boyutlu tasarımların yazdırılmasıyla ilgili çeşitli parametreleri seçebilirsiniz.

Örneğin, her katmanın genişliğini 0,16 mm ile 0,4 mm arasında ayarlayarak baskının hassasiyetini ayarlayabilirsiniz, ikincisi daha az kesindir. Direnci artırmak için duvar katmanlarının sayısını, iç dolgu miktarını ve desenini, baskı hızını, destek noktası olmayan parçalar için destekleri ve çok daha fazlasını seçebilirsiniz.

Parçayı yazdırmak için doğru konuma yerleştirdikten sonra Kaydet butonuna dokunun; program size ne kadar filamente ihtiyacınız olduğunu ve baskının bitmesine kadar geçen tahmini süreyi söyleyecektir. Bu nedenle, 3D yazıcınızla tasarımları yazdırmayı planlıyorsanız, Ultimaker Cura uygulamasını indirmeniz şarttır.