admin - "4 Eylül 2023" - "Geliştirme, Genel"

Typora Full İndir


Typora, temiz ve işlevsel bir arayüz aracılığıyla MathJax desteğiyle Markdown kaynak kodunda yazmanıza olanak tanıyan, inanılmaz derecede basit ve kolay bir çapraz platform metin düzenleyicisidir. Kodu canlı olarak önizleyin, böylece aynı anda kod yazabilir ve metni biçimlendirebilirsiniz.

Typora’nın en belirgin özelliği, kodun yazıldığı gibi nasıl uygulandığını görmenize yardımcı olan canlı modudur. Örneğin, kalın metin ekleyerek harfte herhangi bir değişiklik yapacaksanız, Typora bu metni kalın yazı tipiyle yazmayı bitirdiğinizde değişikliği size gösterir. Her bölüme eklediğiniz kodu görmek için görmek istediğiniz bölüme tıklamanız yeterlidir. Bu fonksiyon sayesinde, eklediğiniz tüm kodun nihai sonucunu görebilir ve değişikliğine tek bir tıklama ile erişebilirsiniz.

Typora’nın bir diğer avantajı, üzerinde çalıştığınız paragrafa odaklanmanıza olanak tanıyan ve paragrafların geri kalanında karşılaşabileceğiniz herhangi bir dikkat dağınıklığını azaltan odak modudur. Ayrıca Typora, mevcut satırı ekranın ortasına yerleştirir, böylece herhangi bir dikkat dağıtıcı olmadan önünüzdeki tek kod satırı üzerinde mümkün olduğunca fazla dikkatle çalışabilirsiniz.

Typora, MathJax ile tamamen uyumludur; notlar, içindekiler, diyagramlar, kelime sayma araçları ve emoji gibi çok sayıda uzantı ve diğer birçok öğe içerir. Öte yandan, bu araç ayrıca, istediğiniz zaman ihtiyaçlarınıza uyarlamak için uygulayabileceğiniz birkaç temaya sahiptir.