admin - "1 Eylül 2023" - "Anında Mesajlaşma, İnternet, Müşteriler"

Telegram for Desktop Full İndir


Telegram for Desktop , Windows işletim sistemleri için resmi Telegram uygulamasıdır ve bu popüler anında mesajlaşma aracını PC’nizin masaüstünden kullanmanıza izin verir. Ancak kullanmak için kayıtlı bir kullanıcı hesabına sahip olmanız gerekecek, bu işlem telefon numaranızı kullanarak kolayca ve birkaç saniye içinde tamamlanabilir.

Telegram for Desktop uygulamasını ilk başlattığınızda, tüm görüşmelerinizin ve gruplarınızın senkronize edilmesi için birkaç saniye beklemeniz gerekecek. Bu işlem bittiğinde, mobil uygulamada başlattığınız herhangi bir görüşmeye devam edebilirsiniz. Benzer şekilde, Android veya iOS uygulamasını kullanarak paylaştığınız tüm dosyalara, resimlere ve sesli notlara erişebilirsiniz. Aslında birçok kullanıcı, masaüstü bilgisayarları ve mobil cihazları arasında her türlü dosyayı uygun bir şekilde göndermek için Telegram’ı kullanır.

Telegram for Desktop özünde bir anlık mesajlaşma aracı olsa da gerçek şu ki çok daha fazla özellik sunuyor. Görüntülü arama aracı en çok kullanılanlar arasındadır ve herhangi bir kullanıcı veya grupla VOIP aramaları yapmanızı sağlar. Bu aramalar, kişilerinizden herhangi biriyle bir görüşme içinde bireysel veya 1000 kullanıcıya kadar bir grup içinde grup aramaları olabilir. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, ses kalitesi genellikle çok iyidir. Ek olarak, görüntülü aramalar sırasında ekranınızı paylaşmak veya ses seviyesini her katılımcı için ayrı ayrı ayarlamak gibi çeşitli ilginç araçlara sahip olacaksınız.

Bazen gözden kaçan ama çok faydalı olan bir diğer özellik de anketlerin oluşturulmasıdır. Özellikle gruplara yönelik bu araç, anketleri çok kolay bir şekilde oluşturmanıza olanak tanıyacak; oyların herkese açık mı yoksa anonim mi olmasını istediğinizi de seçebileceksiniz. Ayrıca anketin çoklu yanıt olmasını isteyip istemediğinize karar verebilir ve anketi sınav modunda oluşturabilirsiniz.

Telegram for Desktop , tüm özelliklerinin yanı sıra arayüzünün basitliği ve çok yönlülüğüyle öne çıkıyor. Soldaki açılır menüden gece modunu tek tuşla açıp kapatabiliyorsunuz ki bu çok kullanışlı. Ancak daha da kullanışlı olanı, yapılandırma seçeneklerinde bulunabilen gece modunu otomatikleştirme seçeneğidir. Burada ayrıca, masaüstü istemcinize benzersiz bir görünüm kazandırmak için yarım düzineden fazla farklı renk paletine sahip olacaksınız.

Telegram for Desktop , normal Telegram uygulaması kullanıcıları için olmazsa olmaz bir programdır. İstemci ayrıca çok hafiftir ve çok daha hantal olan diğer benzer anlık mesajlaşma uygulamalarının aksine çok az kaynak tüketir. Birdenbire sabit diskinizde yer kalmadığını fark ettiğinizde dikkat etmeniz gereken tek şey Telegram indirme klasörüdür, çünkü onu fark etmeden çok hızlı bir şekilde doldurmak mümkündür.