admin - "19 Eylül 2023" - "Capture, Fotoğraf & Dizayn"

Snipping Tool Full İndir


Snipping Tool, Ekran Görüntüsü aracı için resmi Microsoft uygulamasıdır. Bununla birlikte, Windows’ta ekranın belirli bir bölümünün ekran görüntüsünü alabilir ve ardından sadece birkaç tıklamayla dosyayı kaydedebilirsiniz. Snipping Tool uygulamasını kullanmak için Win + Shift + S tuşlarına basmanız yeterlidir.

Bu kombinasyona bastıktan sonra, ekranın üst kısmında istediğiniz ekran görüntüsü türünü seçebileceğiniz küçük bir açılır menü açılacaktır. Örneğin, tüm ekranın veya sadece bir kısmının ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Ekran görüntüsünü aldıktan sonra, görüntü doğrudan varsayılan klasöre kaydedilecektir. Snipping Tool ayrıca, bu ekran görüntülerinde, görüntüdeki bir şeyi daire içine almak veya yorum yapmak için bir işaretçi kullanmak gibi küçük düzenlemeler yapmanıza ve ayrıca yakaladığınız içeriği kırpmanıza olanak tanır.

Bu nedenle, Windows’ta ekran görüntüsü almak istiyorsanız, Snipping Tool mevcut en iyi seçeneklerden biridir, çünkü işletim sistemine yerel olarak entegre edilmiştir ve ekran görüntülerini buradan diğer uygulamalarla paylaşmayı kolaylaştırır.