admin - "9 Ağustos 2023" - "İletişim, İnternet, Telefon&Ses"

Skype


Skype dünyanın en önde gelen VoIP (internet üzerinden sesli iletişim) servisidir. Sizin diğer kullanıcılarla yazılı mesaj, ses ve video konuşması yapmanıza izin veren bir araçtır. Bu araç sabit bir hattan bekleyeceğiniz ses kalitesi ve güvenilirlikle arkadaşlarınızla konuşmanıza izin veren, sağlam ve güvenilir bir çağrı sistemini öneren ünlü dosya değiş tokuş servisi Kazaa’yı baz alan eşler arası (P2P) teknolojiyi kullanır.

VoIP (internet üzerinden sesli iletişim) teknolojisini kullanarak kullanıcılar arasında aramalar yapar, kullanıcılar herhangi bir kurulum ve ayarlama gerektirmeden hızlı ve kolay bir şekilde cep telefonu ve sabit telefonu arayabilir. Yaratıcıları normal telefon aramalarından daha iyi bir ses kalitesi sunduğunu doğruluyor.

Bu uygulama tamamen ücretsizdir ve ekstra reklam barındırmaz. Tipik telefon arama sesini duyacak, bu size o an aradığınız kişinin Skype üzerinden konuştuğunu söyleyecek ve istediğiniz aramayı açacak veya kapatacaksınız. Artı Facebook entegrasyonunu ve aynı anda on kullanıcıya kadar web kameralarını kullanarak grup video araması yapma seçeneğini, ayrıca Microsoft’tan satın aldıktan sonra Windows Live Messenger mesajlaşmasını içerir.

Çok platformlu olan uygulama ile cihazlar arasında masaüstü ya da akıllı telefon olması farketmeden aramalar yapabilirsiniz. Skype kesinlikle dünyanın en önde gelen VoIP (internet üzerinden sesli iletişim) servislerinden biridir.