admin - "13 Ağustos 2023" - "Capture, Video"

scrcpy Full İndir


scrcpy, herhangi bir Android akıllı telefonu veya tableti bilgisayarınızdan kontrol etmenizi sağlayan bir programdır. Adı, “screen copy” kelimelerinin sesli harfleri olmadan yazılan kısaltmasıdır. Çok hafif bir programdır ve akıllı telefonunuza ek uygulamaların yüklenmesini gerektirmez.

Başlamak için yalnızca Android cihazınızda USB Hata Ayıklamayı etkinleştirmeniz gerekir. Ardından, dosya gezginine gidin ve ZIP dosyasını açtığınız klasörde Komut İstemi’ni (CMD.exe) açın. Orada “scrcpy” yazın ve program açılacaktır. Cihazınıza başarıyla izin verdiyseniz, ekranı PC’de bir pencerede zaten görürsünüz.

Görüntü kalitesi ayarlanabilir. Çözünürlüğü —1080p veya daha fazla—, FPS —30 veya 120 FPS arasında— veya bit hızını değiştirebilirsiniz. Varsayılan olarak, cihazınızın ekran çözünürlüğü ve akıllı telefonun veya tabletin içeriğini tamamen net bir şekilde görmenizi sağlayan oldukça iyi bir bit hızı uygulanır.

scrcpy ile akıllı telefonu fareyle de kontrol edebilirsiniz. Bazı cihazlarda, fare girişini simüle etmek için ek izin verilmesi gerekebilir. Örneğin, Xiaomi cihazlarında Mi hesabınızla oturum açmanız gerekir.

Görüntü gecikmesi 35 ile 70 ms arasında değişir. Oyun oynamak için biraz yüksek olabilir ama cihazı kontrol etmek için fazlasıyla yeterlidir. USB bağlantısını kullanmanın yanı sıra, cihazı kablosuz olarak TCP/IP üzerinden kontrol etmek de mümkündür.

Cihazı kontrol etmenin ötesinde, ekranı kaydedebilir, yansıtma yapabilir, içeriği her iki yönde kopyalayıp yapıştırabilir, akıllı telefonu web kamerası olarak (yalnızca Linux) OTG modunda, klavye ve fare simülasyonu ile vb. kullanabilirsiniz.

Bu nedenle, ek uygulamalar yüklemeden veya root olmadan akıllı telefonunuzu bilgisayarınızdan kontrol etmenizi sağlayan bir uygulama arıyorsanız scrcpy uygulamasını indirmekten çekinmeyin.