admin - "2 Ekim 2023" - "İşletim Sistemi, Sistem, Yardımcı uygulamalar"

Raspberry Pi Imager Full İndir


Raspberry Pi Imager, popüler mikro bilgisayarla uyumlu işletim sistemi görüntülerini ev ünitenize kaydetmeyi basitleştirmeyi amaçlayan Raspberry Pi Foundation’ın resmi yazılımıdır. Özellikle, işletim sistemi yazılımını harici SD kartlara yazmayı ve kaydetmeyi kolaylaştırır. Bu şekilde, daha sonra kullanımı daha kolaydır – doğrudan içeri sokabilir ve harici araçları kullanmak zorunda kalmadan Raspberry Pi ünitenize yazabilirsiniz.

Raspberry Pi Imager’dan indirip yükleyebileceğiniz resmi olarak tanınan ve desteklenen işletim sistemlerinin listesi Raspbian, LibreELEC ve Ubuntu gibi tanınmış başlıkları içerir. Ayrıca, her bir Raspberry Pi sürümü için her biri farklı sürümler ve tatlar ile birlikte gelir. Örneğin, LibreELEC’in Pi Zero / 1, Pi 2/3 ve Pi 4 için sürümleri mevcuttur. Ubuntu, LTS gibi (standart olarak) en son güncellemelerle birlikte gelir.

Aradığınız işletim sistemini seçtikten sonra, yapmanız gereken tek şey SD’nizi (veya bir adaptörle MicroSD’yi) Raspberry Pi üniteniz için bir kart okuyucuya yerleştirmek ve seçtiğiniz ISO’nuzu çalıştırmak . Bu birkaç dakika sürer ve Raspi’nize yapıştırmak için disk görüntünüzü elinizde bulundurmanız da gerekecek.