admin - "9 Ağustos 2023" - "Bağlantı, İnternet"

Psiphon


Psiphon, ifade özgürlüğünün bir hak olduğu tüm ülkelerde milyonlarca internet kullanıcısının maruz kaldığı sansürü atlatmak için tasarlanmış açık kaynaklı bir araçtır. Psiphon ile bilgisayarınızı, erişim vermek istediğiniz kullanıcıların bağlanacağı bir proxy sunucusuna dönüştüreceksiniz. Psiphon sunucusu ile istemci arasında engellenemeyen güvenli, şifreli bir bağlantı kurulur.

Bu nedenle, ülkesinde yasaklandığı için veya bağlantısı başarısız olduğu için belirli bir sayfayı göremeyen bir arkadaşınız veya tanıdığınız varsa, ona Psiphon sunucusunun adresini gönderebilir ve ağa erişimini sağlayabilirsiniz. Ek olarak, sanal bir VPN tüneli aracılığıyla veya bir SSH bağlantısındaki proxy’yi değiştirerek farklı maskeleme türleri arasında seçim yapmak mümkündür.

Psiphon, istediğiniz kişiye erişim sağlamak için hepsi şifre korumalı farklı kullanıcı hesapları oluşturmanıza olanak tanır. Başlattığınızda, arka planda çalışır ve Windows masaüstünüzün bildirim çubuğundan istediğiniz zaman küçük panosuna erişebilirsiniz.