Bu yazı, admin tarafından "24 Kasım 2023" tarihinde yazıldı ve "C/C++, Geliştirme" kategorisinde paylaşılmıştır.

PhpStorm Full İndir


PhpStorm; PHP, HTML ve JavaScript için gerçek zamanlı kod analizi, hata önleme ve Java ve PHP kodu için otomatik yeniden düzenleme özelliklerine sahip bir düzenleyici sağlayan çok kapsamlı bir entegre geliştirme ortamıdır. Bu araç, hayatınızı kolaylaştıracak birçok özelliğe sahip. Üstelik; Symfony, Laravel, Drupal, WordPress, Zend Framework ve Magento gibi diğer çerçevelerle mükemmel bir şekilde uyumludur.

Temel özellikleri arasında otomatik kod tamamlama, değişken adları veya PHP anahtar sözcükleri bulunur. Ayrıca kodlama stili desteği ve PHPDoc, Code Sniffer veya PHAR desteği sağlar. Yinelenen kod algılama sistemi hayatınızı kolaylaştıracak ve yeniden düzenleme, adları değiştirmenize, değişkenleri, sabitleri ve alanları tanıtmanıza veya sabit üyeleri rahatça hareket ettirmenize izin verecektir.

Kodu yazarken kontrol eden, projenizi bir bütün olarak analiz eden yüzlerce inceleme sayesinde temel kodunuzu PhpStorm ile kontrol altına alabilirsiniz. Bunun gibi, bakımı çok kolay, temiz, hatasız kod yazabilirsiniz.

Smarty ve Twig şablon düzenlemesi ile vurgulanan, söz dizimi hatalarını görebilir ve diğer özelliklerin yanı sıra eşleştirilmiş anahtarları, yayınları ve kapanış etiketlerini otomatik olarak ekleyebilirsiniz. PhpStorm sürümü kontrol sistemi entegrasyonu, rutin görevleri doğrudan IDE’de gerçekleştirmenizi sağlar ve uzaktan kurulum, veritabanı, oluşturma ve diğer birçok araçla tamamen uyumludur.