admin - "24 Ağustos 2023" - "İnternet, Tarıyor, Web tarayıcıları"

Opera Beta Full İndir


Opera en çok kullanılan tarayıcılardan biridir ve aynı alandaki Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi tarayıcılar arasında en iyi alternatif olarak yerini alır.

Yeni güncellemeler sürekli olarak karşınıza çıkmasına rağmen, indirebileceğiniz iki beta dağılımı vardır: Opera Developer ve Opera Next. Developer hata ve düzeltilmesi gereken böcekleri içeren tarayıcının yeni deneysel versiyonlarına ihtiyaç duyan geliştiriciler için tasarlanmıştır. Opera Next ise daha dengeli bir deneyim sunar.

Opera Next en son versiyonu piyasaya sürülmeden haftalar öncesinde tarayıcının en son güncellemelerini kullanmanıza izin verir. Belirleyici özelliği ise klasik kırmızı ikonu yerine gümüş ikonudur.

Opera Beta 10 tarayıcınıza tamamen entegre edilebilen Opera hesabınızla eş zamanlanması sayesinde, söz konusu web entegrasyonu olduğunda dikkate değer bir gelişim sergiler. Örneğin, size Opera’yı kullandığınız sürece herhangi bir cihaz üzerinde tüm yer imlerine sahip olmanıza izin verir.

Her bir yeni versiyon için gelişim süreci ilk alfa ve betalardan RC’ye kadar giden (deneme sürümü) başlangıçtan son sürümüne kadar çeşitli aşamalara ayrılmıştır. Opera Next bu gelişim sürecinde otomatik olarak her iki haftada bir son versiyonlarıyla güncellenir.

Eğer çok sabırsızsanız, ya da güvenilir ve rahat bir şekilde tarayıcının yeni özelliklerinden bazılarını denemeniz gerekiyorsa, Opera Next kesinlikle aradığınız şey.