admin - "15 Eylül 2023" - "Oyunlar, Strateji"

Open General Full İndir


Open General, tamamen ücretsiz sıra tabanlı bir strateji oyunudur ve yaratıcısının ifadesiyle Strategic Smilations Inc. tarafından geliştirilen efsanevi ‘Panzer General II’ nin gelişmiş halidir. Hatta öyle ki, oyun için geliştirilen içeriğin tamamı bu oyunla uyumludur.

Open General oyununda, çok farklı tarihi dönemlere ait çok sayıda savaş arasından seçim yaparsınız. Farklı savaşlar boyunca herhangi bir tarafta yer alabileceğiniz İspanya İç Savaşı’ndan, Soğuk Savaş ya da II. Dünya Savaşı’ndan Roma imparatorluğuna kadar bazı yoğun karşılaşmaları deneyimleyebilirsiniz.

Oyun planı, haritaya geldiğinizde, ‘Panzer General II’ ile çok benzerdir. Öyle ki, tüm birimlerinizi altıgenlerden oluşan bir pano tahta etrafında hareket ettirmeniz, düşmanlarınıza saldırmanız ve nihayetinde her görevin başında verilen bir dizi özel görevi yerine getirmeniz gerekir. Bununla birlikte, tüm bunlar, herhangi bir strateji oyununda olduğu gibi, her birimin niteliklerine ve bilgilerine, arazinin türüne ve benzerlerine dayalı katı kuralları takip eder

Bu oyunlarda tipik tek oyuncu modunun yanı sıra, Open General Internet üzerinde diğer oyunculara karşı kendinizi test etmenize izin verir. Bunu yapabilmek için, klasik oyunu e-posta ile hareketleri mesajlar aracılığıyla göndererek de oynayabilirsiniz.

Sanki bütün bunlar yetmezmiş gibi, Open General biraz zaman ayırarak kendi savaşlarınızı sıfırdan oluşturmanıza izin veren bir seviye editörü ile birlikte gelir.

Open General, bu tür oyunları sevenleri saatlerce ekrana kilitleyecek yeteri kadar içeriğe sahip devasa bir sıra tabanlı savaş stratejisi oyunudur. Ve bütün bunlar tamamen ücretsiz gelir.