admin - "8 Eylül 2023" - "Yardımcı uygulamalar, Yazı/Belgeler"

Notepad++ Full İndir


Notepad++, geleneksel Notepad’nizde kaçırdığınız tüm özelliklerin bulunduğu mükemmel bir düz metin editörüdür. Düz metinle çalışmaya ek olarak, programcılar tarafından kaynak kod editörü olarak da kullanılabilir ve 50’den fazla dille uyumludur.

Özellikleri, tamamen kişiselleştirebileceğiniz farklı programlama dilleri için söz dizimi içerir. Ek olarak, anahtar sözcüklerin rengini, yazı tipini, yazı tipi boyutunu ve stilini seçerek desteklenen her dilin stilini kişiselleştirebilirsiniz.

Farklı sekmeler kullanarak aynı anda birkaç dokümanı görselleştirebilir ve üzerinde çalışabilir ve aynı anda aynı dosyanın farklı görünümlerini değiştirebilirsiniz. Belgenin bir görselleştirmesinde yaptığınız değişiklikler diğerlerinde de görünecektir. Ayrıca, düzenli ifadeleri kullanarak kelimeleri veya kelime öbeklerini aramanıza izin verir.

Desteklenen diller arasında C, Java, XML, HTML, PHP, Java Komut Dosyası, RC kaynak dosyaları, makefile, ASCII sanat dosyaları, doxygen, ini dosyaları, ASP, VB / VBS dosyaları, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl ve Python bulunur. Bunların her biri, programın otomatik tamamlama seçenekleri önermek veya kod satırlarını parantez arasında sıkıştırmanıza izin vermek için kullanacağı kendi görselleştirme sistemine sahiptir.