admin - "30 Ekim 2023" - "Dönüştürücüler, Video"

MKVToolnix Full İndir


MKVToolnix, daha çok MKV olarak bilinen Matroska biçimindeki videoları düzenlemek ve dönüştürmek için kullanılan bir uygulamadır. Bu video formatı, aynı dosya içinde çok sayıda dilde çok sayıda ses ve alt yazı içerebildiğinden, filmler ve diziler için en yaygın kullanılan biçimdir. İlk olarak 2003 yılında piyasaya sürülen MKVToolnix, tüm bilgisayar işletim sistemlerinde kullanılabilen açık kaynaklı bir programdır.

MKVToolnix, bir dosyadan öğeleri entegre etmek veya ayıklamak söz konusu olduğunda çok yönlüdür. Örneğin, ihtiyacınız olan bir altyazı dosyası içeren bir film varsa, MKVToolnix bu dosyayı çıkarmanıza olanak tanır. Aynı zamanda, başka bir dilde sesiniz varsa ve bunu bir filme eklemek istiyorsanız, bunları birleştirebilir ve her ikisini de içeren yeni bir dosya oluşturabilirsiniz. İstediğiniz son dosyaya sahip olduğunuzda, sadece “Çoğullamayı başlat”a tıklayın ve son dosyayı alacaksınız.

MKVToolnix tarafından desteklenen video biçimleri arasında AV1, AVC, OBU, AVI, Dirac, FLV, HEVC (H.265), H.264, MP4, VP8, VP9, MPEG, TS, M2TS, MKV, MOV ve VC bulunur -1.

MKVToolnix içine girip çıkarabileceğiniz ses biçimleri arasında AAC, ALAC, DTS, DTS-HD, DTSMA, AC3, Dolby Digital, Dolby TrueHD, FLAC, MP3, OGG, OPUS, WAV ve WebM.

Altyazı biçimleri arasında SRT, SUP, HDMV TextST, VobSub, IDX ve WebVTT bulunur.

MKVToolnix, tüm bu biçimlere ek olarak Blu-ray dosyalarının oynatma listelerini destekler, böylece bir filmin en önemli bölümlerinin oynatma sırasını kaydedebilir ve ardından bunu oynatıcıda görüntüleyebilir.

MKV ile ilgili herhangi bir dosyayı değiştirmek istiyorsanız, MKVToolnix uygulamasını indirmek en iyi seçenektir.