admin - "18 Eylül 2023" - "Antivirus, Yardımcı uygulamalar"

Microsoft Defender Full İndir


Microsoft Defender, Microsoft’un Windows, Android, iOS ve macOS dahil farklı işletim sistemlerinde Windows Defender korumalarını yönetmeye yönelik resmi uygulamasıdır. Bu ad, daha önce Windows 10 antivirüs için kullanıldığı için bazı karışıklıklara yol açabilir. Bunun yerine, antivirüs artık “Windows Güvenliği” olarak adlandırılıyor ve Microsoft Defender, Microsoft 365’te bulunan koruma yönetimini ifade ediyor.

Microsoft Defender ana ekranından, kullandığınız Windows bilgisayar ve eklediğiniz diğerleri dahil olmak üzere cihazlarınızın durumunu kontrol edebilirsiniz. E-posta hesapları veya kredi kartı numaraları gibi diğer öğeleri de izleyerek bilgisayar korsanlığı veya veri ihlaline karışıp karışmadıklarını görebilirsiniz.

Diğer antivirüslerde olduğu gibi Microsoft Defender, bilgisayarda çalışan her şeyin yanı sıra internetten indirilen veya harici depolama sürücülerinden kopyalanan tüm dosyaları her zaman tarar. Bir tehdit algılandığında, dosyayı silmeyi veya saklamayı seçebilirsiniz. Nelerin kaldırıldığını her zaman kontrol edebilmeniz için her zaman bir koruma geçmişi tutulur.

Microsoft Defender uygulamasını kullanmak için Microsoft 365’in ofis paketine ücretli aboneliğiniz olması gerekir. Bu nedenle, aynı anda birkaç cihazı izlemek istiyorsanız ve Microsoft 365’iniz varsa Microsoft Defender uygulamasını indirmekten çekinmeyin.