admin - "14 Eylül 2023" - "Yardımcı uygulamalar, Yazı/Belgeler"

LibreOffice Full İndir


Microsoft Office hala en çok kullanılan ofis paketleri açısından önde gelen isimlerden, ancak LibreOffice, popüler araç setiyle kolayca karşılaştırabilen mükemmel bir ücretsiz alternatif sunar. Oracle, OpenOffice’i satın aldıktan sonra, geliştirme topluluğunun büyük bir kısmı kendi bünyelerini oluşturmaya karar verdi. Böylece LibreOffice doğdu ve dünya herkese mevcut ana ofis takımlarına ücretsiz ve sağlam bir alternatif sunmaya devam edecek bir takım ile ödüllendirildi.

LibreOffice bir kelime işlemci, bir elektronik tablo editörü, bir sunum editörü, bir grafik editörü, bir matematiksel formül editörü ve bir veritabanı editörü içerir. Tüm bu araçlar Microsoft Word, Excel, Access, PowerPoint ve Office paketinin diğer bileşenlerine alternatiftir. Farklı MS Office uygulamalarıyla oluşturulan belgeler LibreOffice’ten okunabilir ve araçlarından herhangi biri kullanılarak değiştirilebilir, bu nedenle uyumluluk garantilidir diyebiliriz.

Her şeyden önemlisi, program, bir metin belgesi, e-tablo veya sunu olsun, tüm çalışma dosyalarınıza otomatik olarak erişmenizi sağlayan etkin bir açık belge geçmişi içerir. Ayrıca, mevcut araçların her biri için çok sayıda şablonunuz da mevcuttur.

Kısacası, ticari bir ofis paketi satın almak istemiyorsanız, bu ofis paketini deneyin ve bu ücretsiz yazılımın sunduğu tüm avantajlardan yararlanın.