admin - "14 Ağustos 2023" - "Bakım, Sistem, Yardımcı uygulamalar"

Lenovo Vantage Full İndir


Lenovo Vantage, Lenovo’nun dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarında bulunan tüm ayarları yönetmeye yönelik resmi programıdır. Bununla birlikte, yeniden başlatmanız ve BIOS’a erişmeniz gerekmeden PC kullanım tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz.

Uygulamayı açar açmaz, grafik kartının GPU yüzdesini ve kullanılan VRAM miktarını göreceksiniz. Ayrıca, ne kadar CPU kullanıldığını ve ulaştığı frekansı da görebilirsiniz. Bunun yanında depolama birimlerini ve ne kadar dolu olduklarını göreceksiniz.

Lenovo Vantage, BIOS güncellemeleri gibi sistem araçları da sağlar. Program, cihazınıza yüklenecek daha yeni bir sürüm olup olmadığını algılar, böylece çeşitli performans ve güvenlik iyileştirmelerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Oradan, bileşenleriniz için herhangi bir sürücü güncellemesi olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz. Ayrıca makro tuşlarını özelleştirebilir ve güç kullanımını yönetebilirsiniz. Bu ayarlar arasından laptopu powerbank gibi kullanmak için USB portlarını her zaman açık tutmayı tercih edebilirsiniz. Güç düğmesine basmanıza gerek kalmadan ekran her kaldırıldığında bilgisayarın otomatik olarak açılmasını da sağlayabilirsiniz.

Akıllı ayarlarla ilgili olarak Lenovo Vantage, pilinizin durumunu kontrol etmenize olanak tanır, böylece pilinizin durumuna ve zamanla kapasitesinin bir miktar düşüp düşmediğine göz kulak olabilirsiniz.

Ayrıca Lenovo Vantage’dan cihazınızın garantisini yönetebilir ve yardıma ihtiyacınız olduğunda destek bölümüne erişebilirsiniz.