admin - "18 Eylül 2023" - "Fotoğraf & Dizayn, Optimizasyon"

HEIF Image Extensions Full İndir


HEIF Image Extensions fotoğrafları HEIF formatında açmanıza olanak sağlayan resmi Windows uzantısıdır. Bu biçim, İnternet’teki 4K videolar ve filmler için en yaygın kullanılan biçim olan HEVC ile aynı kodlama algoritmasını kullanır. Bu sayede bir fotoğraf, aynı kaliteyi korurken geleneksel bir JPEG’in kapladığı alanın yarısında sıkıştırılabilir. Aynı zamanda, bir dosya bir JPEG ile aynı miktarda yer kaplarken iki kat daha kaliteli olabilir.

HEIF codec bileşenini kullanan dosyalar .HEIF veya .HEIC biçimindedir. İkincisinin çalışması için HEVC video codec bileşeninin de yüklenmesi gerekir. HEIF ve HEIC ile fotoğrafları, metinleri, sesleri, etkileşimli fotoğrafları ve animasyonları kodlamak mümkündür.

Birçok cihaz zaten varsayılan olarak HEIF formatında fotoğraf çekme seçeneği sunar. Örneğin, iPhone’lar bu biçimi, çok yüksek bir kalite düzeyini korurken alanın yarısını kaplayan fotoğraflar çekmek için kullanır. Bu fotoğrafları Windows’ta doğal olarak açabilmek için HEIF Image Extensions’un yüklenmesi gerekir.

Bu nedenle, bu formatı Windows’ta yerel olarak kullanmak istiyorsanız, HEIF Image Extensions’u indirebilirsiniz. Farklı biçimleri destekleyen diğer yerel olmayan programları da kullanabilirsiniz, ancak HEIF Image Extensions ile bu görüntüleri Fotoğraflar uygulamasında görüntüleyebilirsiniz.