admin - "4 Eylül 2023" - "Etkiler, Fotoğraf & Dizayn"

GMIC Full İndir


GMIC, ücretsiz ve açık kaynaklı bir fotoğraf düzenleyicisidir. Bununla, bir görüntüye, bazıları Adobe Photoshop’ta bile bulunmayan, tonlarca ayarlama, filtre ve efekt uygulayabilirsiniz.

GMIC iki farklı şekilde çalıştırılabilir: GIMP’de bir eklenti olarak entegre edilerek veya bağımsız biçimde, bu durumda çalıştırmak için ek program gerekmez.

Programı açtığınızda, üzerinde çalışmak istediğiniz görüntüyü seçmeniz yeterlidir. Bulmak için önce formatını belirlemeniz gerekir, çünkü varsayılan olarak yalnızca .png’yi açmanıza izin verir ve .jpg’yi seçmeniz gerekir.

Görüntüyü açtıktan sonra, ona uygulayabileceğiniz bir dizi efekt ve filtre bulacaksınız. Sanatsal efektler, deformasyonlar, gradyanlar, ek ışık, ek gölgeler, ayna efektleri, 3D efektler, renkler ve çok daha fazlasını uygulayabilirsiniz.

GMIC üzerindeki efektlerin çoğu ayarlanabilir olduğundan, her birinin şeffaflık veya yoğunluk gibi özelliklerini değiştirmek için kaydırıcıları hareket ettirebilirsiniz.

İstediğiniz efekti veya filtreyi bulduğunuzda ekranın alt kısmındaki uygula seçeneğine tıklayın. Uyguladıktan sonra görüntüyü istediğiniz biçimde dışa aktarabilirsiniz.

GMIC’in en iyi özelliklerinden biri, açık kaynak algoritması sayesinde bir görüntüdeki piksel sayısını ikiye katlayabilmesidir. Kısacası, kapsamlı bir düzenleme programı arıyorsanız GMIC uygulamasını indirmekten çekinmeyin.