admin - "22 Kasım 2023" - "Firewalls, Güvenlik, Yardımcı uygulamalar"

GlassWire Full İndir


GlassWire internet bağlantı trafiğinizi ve kullandığınız uygulamaların veri tüketimini gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. GlassWire ile ağınızın performansını izleyebilir ve beklenmeyen sorunların önüne geçebilirsiniz.

Temel özellikleri

Bu araç, ağ trafiğini grafikler ve ilerleme çubuklarıyla görselleştirmenin çeşitli yollarını sunar. Ayrıca bir uygulama veya sistem hizmeti ağı olağandışı bir şekilde kullanmaya başladığında veya bilgisayarınızda ilk kez çalıştırıldığında size bildirim gönderebilir. GlassWire’in amacı sisteminizdeki herhangi bir yazılımın sizin izniniz olmadan çok fazla kaynak tüketmesini engellemektir.

Ek yararlar

İzleme sırasında her etkin işlemin adını, ana bilgisayarını ve protokolünü görebileceksiniz, bu da anormallikleri ve şüpheli etkinlikleri tespit etmenizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca Virustotal ile uyumludur, böylece tanımadığınız herhangi bir programın dosya tanımlayıcısını tarayarak güvenli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Premium sürümün avantajları

Bu araç tamamen ücretsizdir ancak belirli hizmetlerden gelen trafiği kısıtlamak için bir güvenlik duvarı veya ağınıza bağlı cihazlar için bir tanımlayıcı gibi bazı ekstra özellikler yalnızca Premium sürümde mevcuttur. Bu özellikler size ek kontrol ve güvenlik sağlayacaktır ancak GlassWire uygulamasının temel sürümü, ağınızı güvende tutmanın da harika bir yoludur.