admin - "8 Kasım 2023" - "Editörler, Fotoğraf & Dizayn"

GIMP Full İndir


GIMP, yıllardır Photoshop veya Corel Draw gibi ticari resim düzenleme programları için en iyi ücretsiz alternatiflerden biri olmuştur. GNU, (Image Manipulation Program), ücretli yazılımlarla hemen hemen aynı eylemleri gerçekleştirmenizi sağlayan çok platformlu açık kaynaklı bir araçtır.

Hem görüntüleri rötuşlamak hem de yenilerini oluşturmak için GIMP uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamanın araçları arasında bir fırça, kurşun kalem, klonlama pedi ve boya tabancası bulunur. GIMP’ın özellikleri, mevcut herhangi bir görüntü düzenleyicinin özellikleriyle hemen hemen aynıdır: katman sistemi, alfa kanalları, işlem geçmişi, seçim ve dönüştürme araçları, maskeler, gradyanlar vb. Görüntüleri biçimler arasında dönüştürmek, toplu işlem dosyaları, vektör görüntüleri oluşturmak veya hareketli grafik biçimlerini düzenlemek için de GIMP uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayrıca, programın işlevselliği eklentiler kullanılarak genişletilebilir. Yüzden fazla mevcut.

GIMP, BMP, GIF, JPEG, MNG, PCX, PNG, PSD, PS, PDF, TIFF, TGA, SVG veya XPM gibi neredeyse tüm güncel görüntü formatlarıyla çalışabilir. Ayrıca, kayan pencerelerin düzenini her zaman tercihlerinize uyacak şekilde değiştirebileceğiniz veya genellikle tıpkı Adobe araçlarının yaptığı gibi yapmak için klasik sisteme geri dönebileceğiniz için parçalı arayüzü özellikle yararlı olabilir.