admin - "22 Eylül 2023" - "Eğitim, Matematik"

GeoGebra Full İndir


Geogebra özel olarak geometri, cebir ve kalkülüs derslerini öğrenmek ve öğretmek için dizayn edilmiş bir açık kaynak uygulamasıdır. Program rahat bir şekilde çevrim içi ortamda dolaşmanızı sağlar. Tek yapmanız gereken, ihtiyacınız olan rakamı seçip çözmeye çalıştığınız problem için değişkenler kısmına girmenizdir. Uygulama, dinamik bir hesaplama aracına sahiptir ve değerleri değiştirdikçe grafiğin görünümünü de değiştirirsiniz. Akademik ortamda hem öğrenciler hem de öğretmenlerin sınıf içi kullanımı için çok kullanışlı bir araçtır.

Uygulama basit geometrik açı hesaplamasından fonksiyonların, türev ve integralin görünümüne kadar farklı işlemleri içerir. Ayrıca, SVG vektör katmanlarını içeren grafiksel biçiminde sonuçların aktarımını da sağlar. Bu modulerite özellikle diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan sayısız örneğe sahip olduğu için ilgi çekicidir. Herkesin kullanımına açıktır ve resmi websitesinin çevrim içi kataloğundan erişilebilir.

GeoGebra, kesinlikle, bu derslerin bilgisini geliştirmek ve bunu en kolay biçimde gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için ilgi çekici bir opsiyondur.