admin - "1 Kasım 2023" - "Geliştirme, Video Oyunları"

GDevelop Full İndir


Video oyunları oluşturmak için pek çok destekli ortam vardır, ancak çok azı aslında açık ve ücretsizdir. GDevelop, esnek HTML5 kullanarak her tür oyunu oluşturmak ve ardından kreasyonlarınızı Android’de derlenmeye ve akıllı telefonunuzda kullanıma hazır paketler olarak Windows veya Mac için yürütülebilir dosya konumlarına dışa aktarmak için açık kaynaklı bir araçtır. Hepsinden iyisi, bu araç tamamen ücretsizdir ve herhangi bir sınırlaması yoktur.

GDevelop ile oyun geliştirme, tümü nesnelere atanmış bir olay sistemi aracılığıyla çalıştığı için programlama dilleri bilgisi gerektirmez. Örneğin, bir karakterin hareket etmesini istiyorsanız, karşılık gelen tuşa bastığınızda karakterlerin sağa hareket etmesi koşulunu girmeniz gerekir. Normalde çalışması için birkaç kod satırı gerektiren bu komut, herkesin anlayabileceği açılır seçeneklerle küçük bir alt menüde özetlenmiştir.

Oyunun özellikleri ve türü tamamen size kalmış, ancak araç 2D oyunlar (veya 90’larda ilk atıcıların tarzında en fazla sahte 3D) oluşturmak için tasarlanmış olsa da. Oyun öğelerini yerleştirebileceğiniz ve sonuçları her zaman görsel olarak görebileceğiniz bir sahne editörü ve dahil edeceğiniz tüm hareketli karakterleri ve projeye ekleyeceğiniz arka plan görüntülerini yönetebileceğiniz bir bölüm gibi oyunun farklı bölümlerine erişebilirsiniz.

GDevelop, video oyunları oluşturmak için harika bir araçtır. Bir sonraki harika video oyununa yol açmasa da, kendi oyununu yaratmayı hayal eden herkes için oyun geliştirme olasılığını erişilebilir hale getiriyor.