admin - "1 Eylül 2023" - "İnternet, Tarıyor, Web tarayıcıları"

Firefox Developer Edition Full İndir


Mozilla, Firefox’un istikrarlı kanalına uzun süredir tarayıcılarının test sürümlerini yayınlayacakları alternatif kanallar sunuyor. Firefox Developer Edition, standart kanaldaki resmi yayınlanmasından çok önce altı haftada bir tarayıcının güncellenmiş bir sürümünü sunmak için Aurora kanalının yerini alıyor ve web geliştirmeyi amaçlayan benzersiz özelliklerle tamamlanıyor.

Bu sürüm, çeşitli yeni cihazlarda ve tarayıcılarda projeler oluşturmak, düzenlemek ve test etmek için çeşitli araçlar içerir ve tüm yeni özellikleri araç çubuğundaki açılır menüde bir araya getirir. WebID sisteminin (Firefox OS için web sayfaları ve uygulamaları oluşturmak için bir geliştirme kiti) yanı sıra akıllı telefonlar ve tabletler gibi diğer cihazlardaki projeleri görüntülemek ve düzenlemek veya Chrome veya Safari gibi diğer tarayıcılarda sayfa görüntüsünü kontrol etmek için bir uzantı içerir.

Diğer özellikler, değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görürken sayfanın kaynak kodunu inceleme ve HTML ve CSS kodunu doğrudan tarayıcıdan değiştirme seçeneklerini içerir. Ayrıca, çevrimiçi istekte bulunurken veya sayfa etkileşimlerinizin her birinde bir değişiklik günlüğü görüntülerken, örneğin ağ durumunu kontrol etmenizi sağlayan hata ayıklama ve performans analizi özelliklerine de sahiptir.

Standart bir kullanıcı düzeyinde, farklı olan tek şey daha koyu bir görsel tema ve yukarıda belirtilen istikrarlı kanalda bulunmayan özellikler, bu sürümü hem geliştiriciler hem de her şeyden haberdar olmak isteyenler için ideal hale getiriyor en sevdikleri tarayıcı ile oluyor.