admin - "15 Kasım 2023" - "Codecler, Video"

FFmpeg Full İndir


FFmpeg, İnternet’teki en popüler açık codec koleksiyonlarından biridir. Bu koleksiyon, eski ve modern biçimler için ihtiyaç duyduğunuz destek de dahil olmak üzere her türlü multimedya içeriğinin kodunu çözmek, kodlamak, kod çevrimi yapmak, çoğullamak, çoğullamayı çözmek, akışa almak, filtrelemek ve oynatmak için olmazsa olmazdır.

FFmpeg libavcodec, libavutil, libavformat, libavfilter, libavdevice, libswscale ve libswresample kitaplıklarını içerir. Ayrıca, son kullanıcılar tarafından bilgisayarınıza kaydettiğiniz içeriğin kodunu çözmek ve kodlamak için kullanılabilen ffmpeg, ffplay ve ffprobe içerir.

Ffmpeg ile ses veya videoyu bir biçimden diğerine dönüştürebilir ve gerçek zamanlı olarak görüntü yakalayabilirsiniz. Ffserver ile içeriği HTTP protokolü üzerinden aktarabilirsiniz. Son olarak, ffplay ile içeriği oynatabilirsiniz.

FFmpeg codec’leri, multimedya içeriğiyle çalışırken mümkün olan en yüksek verimliliği sağlamak için çoğunlukla sıfırdan geliştirilmiştir. Uygulanan video codec’leri arasında MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, H.261, H.263, H.264/MPEG-4 AVC, x264, H.265/HEVC/x265, AV1, WMV, Cinepak, Sorenson, MJPEG, Huffyuv, Snow, Theora, VP3, VP5, VP6 ve VP8/WebM’yi bulacaksınız. Ses için FLAC, MP2, MP3, ALAC, AAC, Cook, Shorten, QDM2, RealAudio, Vorbis, WavPack, DTS-HD, Dolby TrueHD ve WMA’yı bulacaksınız.

Başlangıçta Linux için tasarlanmış olmasına rağmen, bu sürüm en son gelişmeleri içerecek şekilde sürekli güncellemelerle özellikle Windows için derlendi.

Bu nedenle, çevrimiçi olarak sunulan en iyi açık codec koleksiyonlarından birinin keyfini çıkarmak istiyorsanız FFmpeg uygulamasını indirmekle vakit kaybetmeyin.