admin - "12 Ağustos 2023" - "Disk/Dosyalar, Sistem, Yardımcı uygulamalar"

Everything Full İndir


EverythingWindows için bir dosya arama programıdır. Windows arama özelliği oldukça yavaştır ve bazen işletim sisteminin yerleşik arama motoruyla bir dosya bulmak zor ve sıkıcı olabilir.

Everythingdepolama birimlerinizde bulunan tüm dosyaların bir veritabanını oluşturur. Bu sayede aradığınız herhangi bir dosyayı anında bulabilir. Programı açtığınızda, sistemde bulunan her klasörü ve dosyayı gösterecektir – bu yüzden programın adı bu.

Dosya indeksleme çok hızlı çalışır. Yaklaşık 120.000 dosyayla yeni yüklenen Windows ile, veritabanının oluşturulması bir saniye sürer. Bir milyon dosya ile indeksleme yaklaşık bir dakika sürer. Tüm bunlar, program yalnızca birkaç on MB RAM belleği kullandığından, çok az kaynak tüketerek yapılır.

Program her zaman açıksa, Everythingdosya silme veya yenilerini ekleme, depolama birimlerinde yapılan tüm değişiklikleri izler. Ağ sürücüleri veya FAT32 ve exFAT sürücüleri ekleyebilmenize rağmen, Everything’in yalnızca NTFS biçimli depolama sürücülerini dizine eklediğini unutmayın.

Dosyaları aramaya ek olarak, Everythingdosyaların içindeki verileri de bulabilir. Ancak, program dosyaların içindeki içeriği indekslemediğinden bu arama çok daha yavaştır.

Daha hızlı bir Windows aramasının keyfini çıkarmak istiyorsanız, Everything’i indirin.