admin - "13 Ağustos 2023" - "Emülatör, Oyunlar"

DuckStation Full İndir


DuckStation, orijinal başlıklara mümkün olduğunca yakın bir deneyim sunmayı amaçlayan bir Windows 10 PlayStation/PSX/PS1 emülatörüdür (ancak Windows 8 ‘de de çalışabilir). Bu, masaüstünüzde veya dizüstü bilgisayarınızda 32 bit çağının en önemli klasiklerinden bazılarının keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Emülatörün keyfini çıkarmadan önce yapmanız gereken ilk şey PlayStation BIOS’un ROM’unu çıkarmak veya indirmektir. Bu zor bir süreç değildir; aslında, bunu nasıl yapacağınızla ilgili birçok öğreticiyi bulabileceksiniz, ancak PSOne başlıklarından herhangi birini oynayabilmek için kesinlikle gereklidir. BIOS’u yükledikten sonra, eğlence başlayabilir.

Herhangi bir oyunu yüklemeden önce DuckStation uygulamasının sunduğu yapılandırma seçeneklerine göz atmak iyi bir fikir. Oyunlarınızın daha iyi veya daha kötü görünmesini sağlamak için ayarlamak, etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için yirmiden fazla farklı ortam bulacaksınız. Varsayılan olarak, tüm oyunlar Sony konsolundaki ile tamamen aynı görünecektir. Bununla birlikte, çözünürlüğü iyileştirmek veya işlem sonrası efektleri etkinleştirmek için tek gereken birkaç küçük değişikliktir. Çözünürlüğü değiştirmek özellikle büyük monitörlerde yararlı olabilir.

Kontrol seçeneklerine göz atmak da önemlidir. Varsayılan olarak, kontroller temel “WASD” ve sayısal tuş takımıdır, ancak elbette, kişisel tercihlerinize uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. Klavyeyi kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak diğer tuşlarla; veya PlayStation veya Xbox denetleyicinizi bile kullanabilirsiniz. Sonuçta, en önemli şey oynarken rahat olmanızdır.

DuckStation, Windows için mükemmel bir PlayStation öykünücüsüdür ve tarihteki en iyi video oyunlarından bazılarını oynamayı mümkün kılar. İlk bakışta mevcut çok sayıda seçenek ezici görünse de, gerçek şu ki, 90’ların sonlarından ve 2000’lerin başlarından itibaren harika mücevherlerin bazılarını oynamaya ve tadını çıkarmaya başlayabilmek için seçeneklerin herhangi birine dokunmak gerçekten gerekli değildir.