admin - "22 Eylül 2023" - "OS bileşenleri, Sistem, Yardımcı uygulamalar"

Don’t Sleep Full İndir


Don’t Sleep, bilgisayarınızın uyku moduna geçmesini, güç tasarrufu moduna geçmesini veya işlem yapılmamasından kaynaklanan diğer herhangi bir eylemi gerçekleştirmesini engelleyen çok basit bir programdır. Bu, özellikle Windows 8, 10 ve 11’de daha katı güç tasarrufu önlemleri nedeniyle bu programların uzun süre işlem yapılmaması ile karıştırılmasına neden olabilecek daha eski programları çalıştırdığınızda kullanışlıdır.

Don’t Sleep’in çalışma şekli çok basittir: kısacası, ekran koruyucunun etkinleştirilmek üzere olduğunu algılarsa, işletim sistemini gerçekleştirmesi gereken çok önemli görevler olduğuna inandırır ve bu da süreci iptal eder. Aynısı, ekranın kapanmak üzere olduğunu veya bilgisayarın uyku moduna geçmek üzere olduğunu algıladığında da geçerlidir: sisteme bir bildirim gönderir ve hala bekleyen görevleriniz olduğunu size bildirir.

Don’t Sleep uygulamasının en ilginç özelliklerinden biri zamanlayıcıdır. Bu küçük araç, tamamlandığında programı devre dışı bırakacak bir geri sayım sayacı oluşturmanıza olanak tanır. Bu basit özelliği sayesinde, enerji tasarrufu için bilgisayarınızı belirli bir zamana kadar güvenle açık tutabilir ve daha sonra kapatabilirsiniz. Bu, özellikle indirmeleri birkaç saat etkin bırakmak ve daha sonra bilgisayarı kapatmak için yararlı olabilir.

Don’t Sleep, (isterseniz) bilgisayarınızı uyanık tutabileceğiniz basit ve hafif bir uygulamadır. Hepsinden iyisi, kurulum gerektirmez; .ZIP dosyasını açın ve çalıştırın.