admin - "2 Ekim 2023" - "Ses, Yardımcı uygulamalar"

Dolby Access Full İndir


Dolby Access, Windows için resmi Dolby uygulamasıdır. Bu uygulamayla Dolby Atmos sesinin keyfini hoparlörlerinizde ve kulaklıklarınızda çıkarabilirsiniz.

Hoparlörler için, Dolby AccessDolby Atmos özelliğini etkinleştirmenizi sağlar. Bunu yapmak için amplifikatörünüz, ses çubuğunuz veya hoparlörleriniz bu kalite standardıyla uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde sesi duyamazsınız ve hatta rahatsız edici sesler bile duyabilirsiniz.

Kulaklıklar için ise Dolby Atmos for Headphones özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik, çok kanallı sesi neredeyse taklit eder, böylece herhangi bir kulaklığınızla daha fazlasının keyfini çıkarabilirsiniz. Dolby Access ile bu özelliğin 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü deneyebilirsiniz, ardından 14,99 ABD doları veya yerel para biriminizdeki eşdeğeri ödemeniz gerekir.

Kulaklığınız veya hoparlörleriniz için kurduktan sonra, filmler ve oyunlar da dahil olmak üzere herhangi bir kaynaktan Dolby Atmos sesinin keyfini çıkarabilirsiniz. Dolby Atmos sesiyle uyumlu çok sayıda oyun vardır:

– F1 2021

– Psychonauts 2

– Microsoft Flight Simulator

– Immortals Fenyx Rising

– Cyberpunk 2077

– Call of Duty: Warzone

– Ori and the Will of the Wisps

– Gears 5

– Borderlands 3

– Tom Clancy’s The Division 2

– Resident Evil 2

– Metro Exodus

– Forza Horizon 4

Filmlere ve dizilere gelince, aşağıdaki Windows uygulamaları Dolby Atmos sesi sunar:

– Netflix

– Disney+

– Microsoft Movies & TV

– Amazon Prime Video

– IQiyi

– VUDU

– Maxdome