admin - "9 Ekim 2023" - "Geliştirme, Veritabanları"

DBeaver Full İndir


DBeaver, geliştiriciler, analistler, yöneticiler ve kısacası günlük olarak veritabanlarıyla çalışan kişiler için tasarlanmış evrensel bir veritabanı aracı olarak çalışan çok eksiksiz bir çapraz platform yazılımıdır. Bu program en popüler veritabanlarını destekler: MySQL, PostgreSQL, SQLite, Oracle, DB2, SQL Server, Sybase, MS Access, Teradata, Firebird, Apache Hive, Phoenix veya Presto, diğerleri arasında.

Bu araç, kod otomatik tamamlama ve söz dizimi vurgulamayı destekleyen bir düzenleyiciye sahiptir, bu da bu görevi kolaylaştıracak ve sonuç olarak size çok zaman kazandıracaktır. DBeaver ayrıca, yeni veritabanına özgü özellikler eklemek gibi uygulamanın davranışını değiştirmenize olanak sağlayacak bir eklenti mimarisine de sahiptir. Bu sayede projelerinizi yönetirken daha fazla manevra alanına sahip olacaksınız.

Ayrıca, kaydırılabilir sonuç kümeleri, farklı biçimlerde veri dışa aktarma, veri nesnesi aramaları ve hayatınızı kolaylaştıracak çok sayıda başka işlev gibi başka bir dizi kullanışlı özellik de sunar. Ayrıca, tüm uzak veritabanı işlemleri kilit açma modunda çalıştırılabilir, böylece sunucu yanıt vermiyorsa veya bir ağ sorunu varsa araç çökmez.

Son olarak, DBeaver, kullanılabilirliğini kademeli olarak artıran yeni özelliklere sahip sürekli gelişen bir yazılımdır. Sunduğu çok sayıda özellik sayesinde bu veritabanı yazılımını indirin ve projelerinizde çalışma süresinden tasarruf edin.