admin - "20 Kasım 2023" - "Disk/Dosyalar, Sistem, Yardımcı uygulamalar"

CrystalDiskInfo Full İndir


CrystalDiskInfo, bilgisayarınızın sabit diskini sağlıklı tutmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir uygulamadır. SMART (Kendi Kendini İzleme, Analiz ve Raporlama Teknolojisi) teknolojisini destekleyen uygulama, gelecekteki disk yüzeyi hatalarını tespit etmenize ve önlemenize yardımcı olur, böylece veri kaybı geri dönüşü olmayan bir duruma gelmeden zamanında önlem alabilirsiniz.

CrystalDiskInfo’yu çalıştırırken göreceğiniz ilk şey, ana sabit diskinizle ilgili tüm ayrıntılı bilgileri görüntüleyen açık ve basit bir arayüz olacaktır: marka ve modelden arabellek boyutuna ve önbelleğe, ayrıca seri numarası veya üretici yazılımı bile. Tek bir tıklama ile PC’ye bağlı diğer herhangi bir sabit diske göz atabilirsiniz. Ve yine, sıcaklık veya açık olduğu saat gibi verileri anında görebilirsiniz.

Yazılım, disk durumunun tehlikeli olduğu konusunda sizi uyarmak için bir renk düzeni kullanır. Varsayılan olarak, her şey yolunda giderse, kullandığınız stile bağlı olarak sabit disklerinizdeki en önemli bilgiler yeşil veya mavi renkte görünür. Bu şekilde, sıcaklığın veya başka bir parametrenin sarıya döndüğünü görürseniz, dikkatli olmanız ve olası bir soruna dikkat etmeniz gerektiğini bilirsiniz.

CrystalDiskInfo, bilgisayarınızın en önemli parçalarından birinin sağlık durumunu basit bir bakışla öğrenmek için sabit diskleri ve SSD sürücülerini izlemek için mükemmel bir araçtır. Program ayrıca farklı renk şemaları, karanlık mod ve yirmiden fazla farklı dil arasından seçim yapma imkanı ile tamamen özelleştirilebilir.