admin - "5 Eylül 2023" - "İşletim Sistemi, Sistem, Yardımcı uygulamalar"

Cinebench Full İndir


Cinebench, bir işlemcinin performansını değerlendirmek için en iyi seçeneklerden biridir. Program, grafik kartına başvurmadan yalnızca işlemcinin çekirdeklerini kullanarak bir sahne oluşturur, bu da performansını piyasadaki diğerleriyle karşılaştırmak için mükemmel bir yol haline getirir.

Bunu Cinebench’de yapmanın iki yolu vardır: İşlemcinin tüm çekirdeklerini veya yalnızca birini kullanmak. İşlemciniz ne kadar çok çekirdeğe sahipse ve frekansı ne kadar yüksekse, o kadar iyi sonuç alırsınız ve performans testi o kadar hızlı tamamlanır. Tek çekirdekli bir testte, önemli olan tek şey CPU’muzun en iyi çekirdeğine ulaştığı frekanstır, çünkü hepsi eşit derecede iyi performans göstermez.

Cinebench’de daha iyi bir puan almak için işlemciye hız aşırtabilir veya RAM frekansını artırabilirsiniz. Bununla birlikte, bileşenlerin halihazırda geldiğinden daha yüksek bir frekans elde etmek zordur ve birkaç performans puanından daha fazlasını kazanamazsınız.

Program ayrıca bilgisayarınızla ilgili bilgileri göstererek CPU’nun frekansını, çekirdeklerini ve iş parçacıklarını, modelini ve kullandığınız işletim sistemi sürümünü size bildirir.

Bu nedenle, işlemcinizin performansını piyasadaki diğer işlemcilerle karşılaştırmak istiyorsanız, Cinebench’i indirmekten çekinmeyin.