admin - "24 Ağustos 2023" - "İnternet, Tarıyor, Web tarayıcıları"

Brave Browser Full İndir


Brave Browser, Chromium’u temel alan güçlü, ücretsiz ve açık kaynaklı bir internet tarayıcıdır. Tarama dünyasında geleneksel hale geldiği için Windows, MacOS, Linux, iOS ve Android dahil olmak üzere birçok işletim sistemi için kullanılabilir. Diğer rakip tarayıcılara göre ana ayırt edici özelliği, neredeyse her web sitesinde araya giren reklamların otomatik olarak engellenmesi veya izleyicilerin ve diğer izleme varlıklarının engellenmesi gibi çok sayıda gizlilik odaklı seçenek sunmasıdır.

Brave Browser’ın arayüzü çok basittir. Dikkatinizi dağıtabilecek veya web sitesinin görünürlüğünü sınırlayabilecek herhangi bir unsur olmadan sorunsuz bir navigasyonun keyfini çıkarabilmeniz için tasarlanmıştır – sonuçta en önemli şey budur. Daha da ötesi, gerçekten sürükleyici bir deneyim arıyorsanız, tam ekran modunu (F11) açabilirsiniz. Araç, adres çubuğunda varsayılan arama motoru olarak Google’ı kullanır, ancak ayarlar menüsünden farklı bir tane seçebilirsiniz. Örneğin, birkaçından bahsetmek gerekirse Yahoo, Bing, Yandex ya da DuckDuckGO’yu tercih edebilirsiniz.

Ayrıca, yer imleri belirleyebilir ve favori sitelerinize hızlıca erişebilirsiniz. Genel yaklaşım, pencereyi olabildiğince düzenli ve temiz bırakmak ve yer imlerini daha sonra sağ taraftaki menüden yalnızca iki tıklamayla erişebileceğiniz farklı klasörlere ayırmaktır. Ancak, isterseniz, adres çubuğunun hemen altına bazı özel yer imleri (Reddit ya da sık ziyaret ettiğiniz diğer siteler gibi) ekleyebilirsiniz. Sonuçta, Brave Browsersonsuz özelleştirme seçenekleri sunar, böylece bu tarayıcıya her zaman istediğiniz görünümü verebilirsiniz.

Belirtildiği gibi, Brave Browser’nin temel özelliklerinden biri gizlilik ayarıdır. Adres çubuğunun hemen sağında, tarayıcının o anda kaç reklamı engellediğini gösteren küçük bir simge görürsünüz. Yeni bir sekme açarken, engellenen toplam izleyici ve reklam sayısı ve tam olarak bu reklamları engellediğiniz için kaydettiğiniz bant genişliği dahil olmak üzere tarayıcıyla ilgili deneyiminizin bir özetini de görürsünüz. Bu analiz çok şaşırtıcı olabilir, çünkü tarayıcıyı kullanmanın sadece birkaç haftasında kaç yüz megabayt bant genişliğinin kaydedildiğini görebilirsiniz.

Öte yandan, Brave Browser BAT (Temel Dikkat Simgesi) olarak adlandırılan Brave’nin kendi kripto para birimini saklayabileceğiniz sanal bir cüzdan içerir. Diğer şeylerin yanı sıra, bu kripto, tarayıcının ara sıra müdahaleci olmayan bir şekilde görüntülediği sözde “iyi niyetli reklamcılıktan” kaçınmak için reklam sağlayıcılarına ödeme yapmanıza olanak tanır. Hatta isterseniz kredi veya banka kartınızla kripto satın alıp Brave cüzdanınıza ekleyebilirsiniz. Ortam tamamen güvenlidir ve her yeni güncellemeyle daha da güvenli hale gelir.

Eğer hoş bir alternatif arıyorsanız, PC için Brave Browser indirin. Brave yalnızca tamamen güvenli olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcı deneyimini yavaşlatan ve gizliliği istila eden tüm müdahaleci reklamları ve izleyicileri otomatik olarak engeller. Hepsinden iyisi, işletim sistemleri ve cihazlar arasındaki senkronizasyon sayesinde, masaüstünüzde, Android’inizde veya iPad’inizde kaldığınız yerden gezinmeye devam edebilirsiniz.