admin - "13 Kasım 2023" - "Geliştirme, Genel"

Android Studio Full İndir


Android Studio, Android işletim sistemi için Google tarafından henüz piyasaya sürülmüş yeni ve eksiksiz bütünleşik gelişim ortamıdır. Uygulama geliştirmede yeni araçlar sağlamak ve şu anda yaygın olarak kullanılan IDE olan Eclipse’ye bir alternatif oluşturmak için tasarlanmıştır.

Android Studio’da yeni bir proje başlattığınızda, projenin yapısı SDK dizini içinde tutulan tüm dosyalarla görünür, Gradle’a dayalı yönetim sistemine dönüş süreci oluşturmak için daha fazla esneklik sunar.

Android Studio gerçek zamanda uygulamanıza yaptığınız görsel değişiklikleri görmenize izin verir ve aynı anda farklı düzenlemelerle ve çözünürlüklerle farklı Android cihazlarda nasıl görüneceğini gözlemleyebilirsiniz.

Android Studio’daki diğer bir özellik ise kod paketleme ve etiketleme için yeni araçlardır. Bunlar siz yüksek miktarda kodla uğraşırken projenizi en üst seviyede tutmanıza izin verir. Program ayrıca kullanıcı arayüzüyle parçaları hareket ettirmeniz için sürükle & bırak sistemini kullanır.

Buna ek olarak, bu yeni ortam Google Cloud Messaging ile birlikte gelir, bu özellik bulut yoluyla Android cihazlara sunucudan veri göndermenize izin veren bir özelliktir ve uygulamalarınıza Push bildirimleri göndermeniz için mükemmel bir yoldur.

Program ayrıca uygulamalarınızı bölgeselleştirmek için size yardım eder, uygulama akışını kontrol ederken programlamaya devam etmek için görsel bir yol sunar.

Android Studio daha başka ne sunar?

– Dayanıklı ve direk geliştirme ortamı.

– Diğer cihaz çeşitlerindeki performansı test etmek için kolay bir yol.

– Tüm Android programlarında bulunan yaygın öğeler için sihirbazlar ve taslaklar.

– Uygulamalarınızın gelişimini hızlandırmak için ekstra araçlarla ful özellikli editör.