Bu yazı, admin tarafından "1 Eylül 2023" tarihinde yazıldı ve "Arama araçları, İnternet, Tarıyor" kategorisinde paylaşılmıştır.

Screaming Frog Full İndir


Screaming Frog, dünya çapındaki SEO uzmanları tarafından çevrimiçi konumlandırmayı iyileştirme fırsatları bulmak amacıyla web sitelerini denetlemek için yaygın olarak kullanılan bir araçtır. Uygulamanın ücretsiz sürümü, maksimum 500 URL’yi taramanıza izin verirken, ücretli sürüm yalnızca bu kısıtlamayı kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda çok sayıda ek özellik de sağlar.

Screaming Frog uygulamasını kullanmak göründüğünden çok daha kolay. Tek yapmanız gereken, denetlemek istediğiniz web sitesinin URL’sini girmek ve başlat düğmesine tıklamak. Küçük bir web sitesiyse işlem birkaç saniye, daha büyük bir web sitesiyle çalışıyorsanız birkaç dakika sürebilir. Programın kendisi, bulduğu her hatayı çözmek için bir dizi eylem önerecektir.

Screaming Frog’un önerdiği işlemler arasında: web sitesinin tüm kırık bağlantılarını bulmak (404), tüm yeniden yönlendirmeleri ve yeniden yönlendirme zincirlerini bulmak, yinelenen içeriği keşfetmek veya çok uzun veya çok kısa olup olmadıklarını belirlemek için verileri ve meta verileri analiz etmek . Ve tüm bunlar tek bir tıklama ile yapılabilir. En zor kısım, elbette, tüm verileri yorumlamaktır.

Screaming Frog’un güçlü yanlarından biri, resmi web sitesinde sunduğu tüm eğitimlerdir. Tüm bu eğitimler mükemmel bir şekilde iki seviyede düzenlenmiştir: başlangıç seviyesi ve ileri seviye. Ayrıca, uygulamanın daha gelişmiş özelliklerinden bazılarının ayrıntılı açıklamalarını içeren birçok video elinizin altında olacak.

Screaming Frog, bir web sitesini denetlemek ve çevrimiçi konumunu iyileştirmeye çalışmak isteyen kullanıcılar için neredeyse temel bir SEO aracıdır. Bununla, SEO dünyasında çok önemli olan, geliştirmeniz gerekenleri ve bırakmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.